Dzisiaj jest: 21.11.2019, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Od czego zależy koszt ogrodzenia?

Dodano: rok temu Czytane: 155

Wybierając odpowiedni wariant ogrodzenia zwracamy uwagę nie tylko na estetykę. Głównym czynnikiem przy wyborze konstrukcji do grodzenia posesji jest wytrzymałość konstrukcji, ale też cena.

Od czego zależy koszt ogrodzenia?
Wybierając odpowiedni wariant ogrodzenia zwracamy uwagę nie tylko na estetykę. Głównym czynnikiem przy wyborze konstrukcji do grodzenia posesji jest oczywiście wytrzymałość konstrukcji, ale też jej cena. To w tym miejscu możemy spotkać się z kosztami przewyższającymi zakładany początkowy budżet. W tym artykule przyjrzymy się poszczególnym rozwiązaniom pod kątem finansowym. Ułatwi to w przyszłości wybór ogrodzenia dostosowanego cenowo do zasobności portfela.

Jeżeli chodzi o rynek ogrodzeń to mamy tu sytuację zgoła podobną do placu budowy. Na cenę ogrodzenia tak jak na budowę domu składa się wiele różnych czynników. Od naszego wyboru zależy tu finalny efekt oraz jakość poczynionej inwestycji. Mamy więc wybór wśród gotowych wariantów systemowych oraz projektów „szytych na miarę”. Główną składową ostatecznej ceny będzie zawsze użyty materiał. Koszty są zależne także od dodatkowych elementów, potrzebnych instalacji wokół ogrodzenia oraz bieżącej kontroli prowadzonych prac. Jak już wspominaliśmy, mając określony budżet mamy do dyspozycji opcję niemal gotową oraz tą wykonywaną na zamówienie indywidualne. Gotowe systemy będą tańsze i wygodne, lecz nie sprawdzą się na na nietypowo położonej działce. Z kolei tworzenie indywidualnego projektu ogrodzenia wymaga poświęcenia większej ilości funduszy. Kolejnym punktem na naszej liście jest wybór materiału oraz firmy montującej lub producenta w przypadku wykonywania konstrukcji własnoręcznie. Rozwiązaniem obniżającym koszt finalny może być wybór oddzielnie każdego wariantu, czyli zakup ogrodzenia, wynajęcie ekipy montującej oraz projektanta. Ostateczny efekt może być jednak niezadowalający, gdyż brakować będzie generalnego wykonawcy dbającego stale o fachowe wykonanie ogrodzenia.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest wybór jednej firmy, która zadba o przeprowadzenie całego procesu od początku do końca. Zewnętrnzy podmiot zakupi materiały, przygotuje projekt, zajmie się kontrolą realizacji inwestycji oraz montażem. Może się okazać, że początkowy wybór tańszego wariantu i decyzja o samodzielnym zakupie, projekcie i montażu okaże się ostatecznie droższa od wynajęcia jednej firmy do wszystkiego. Trzeba w tym miejscu wziąć pod uwagę możliwość popełnienia błędu, co związane jest bezpośrednio z dalszymi naprawami, poprawkami i kosztami. Jeżeli jednak czujemy się na siłach to samodzielne wykonawstwo i zakup ogrodzenia będzie tańszy. Odejdą nam wówczas koszty robocizny mogące pochłonąć sporo środków. Oszczędności więc możemy szukać zarówno w materiałach, montażu przez wybraną firmę, aż na projekcie kończąc. Taniej nie znaczy lepiej, ponieważ powyższe czynniki mogą wpływać na cenę, właściwości estetyczne oraz jakość ogrodzenia.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.