Dzisiaj jest: 24.9.2019, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Przepisy dot. ogrodzeń

Tematy związane z przepisami dotyczącymi odległości ogrodzenia od ulicy, domów, innych budynków, budowy ogrodzeń w granicy dwóch działek oraz aktualne zmiany prawne.
Dodaj odpowiedź

Problem z grodzeniem w granicy działki

rozpoczęty 8 miesięcy temu przez Berg
2019-01-17 11:44 59%
Cześć,
Potrzebuję informacji bo mam poważny problem z sąsiadem. Zleciłem już pomiary i wykonanie ogrodzenia, ekipa przyjdzie w przyszłym tygodniu. Problem dotyczy granicy działki: sąsiad jest mocno konfliktowy, dlatego podjąłem decyzję o rezygnacji z postawienia ogrodzenia w granicy działki. Chcę się przesunąć o kilkanaście centymetrów wgłąb swojej działki, aby uniknąć jęczenia i jakichś problemów natury prawnej. Czy mogę w jakiś sposób oznaczyć faktyczną granicę działki? Jakiś murek postawić nieduży, aby sąsiad nie przekroczył mi przypadkiem granicy?
 
odpowiedziano 8 miesięcy temu przez KonradPOL
2019-01-21 15:42 57%
Stawiając ogrodzenie przesuwając się wgłąb własnej działki musisz pamiętać, że sąsiad nie będzie musiał się dokładać do ogrodzenia.. Możesz na upartego wkopać jakiś metalowy wyznacznik informujący sąsiada o granicy.
Konfliktowi sąsiedzi potrafią sobie zawłaszczyć teren. Kolega miał kiedyś problem i skończyło się w sądzie.. I tak uważam Twój pomysł za najlepszy bo u kolegi to sąsiad sobie na ogrodzeniu wywieszał dywany, śmieci, pranie. Jak się przesuniesz na swoją działkę to problem znika :-) Inaczej to on powie: przecież ten płot stoi w naszej wspólnej granicy, mogę wieszać co mi się podoba...
odpowiedziano 7 miesięcy temu przez Bezkarny
2019-02-11 12:08 38%
XXI wiek, a tu nadal niektorzy zachowuja sie jak Kargul z Pawlakiem. Bez urazy kolego rzecz jasna bo to sasiad ma taki charakter, ale naprawde nie ma szansy sie dogadac po ludzku?

Mialem kilka lat temu specyficznego sasiada, ale jak przyszlo do wymiany plotu to po kilku rozmowach sie dogadalismy. Moze wiec dialog zamiast od razu wytaczania ciezkich dzial.
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.