Dzisiaj jest: 24.9.2019, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Ogrodzenia, słupki, bramy

Tematy związane z montażem ogrodzeń, elementami wykorzystywanymi przy budowie ogrodzeń, brawami wjazdowymi, furtkami itp.
Dodaj odpowiedź

Czy ogrodzenie drewniane to dobry pomysł?

rozpoczęty rok temu przez Włodek
2018-12-04 10:40 66%
Potrzebuję Waszej pomocy. Staliśmy się z żoną szczęśliwymi posiadaczami drewnianego domu z bali i pojawił się pierwszy problem. Chcemy postawić ogrodzenie dopasowane stylistycznie, czy drewno będzie najlepszym wyborem? Słyszę różne opinie na ten temat i chciałbym zasięgnąć porady osób mających jakieś doświadczenie w tej kwestii. 

PS: Dodam tylko, że mieszkaliśmy wcześniej w bloku :-)
odpowiedziano rok temu przez KonradPOL
2018-12-05 10:21 63%
Mam do Ciebie pytanie - czy tam stoi już jakieś ogrodzenie? Może renowacja wystarczy...
odpowiedziano rok temu przez OGROrec
2018-12-13 16:35 45%
Drewno to piękny materiał dla drewnianych domów. Może nie rezygnuj z tej opcji skoro zależy Ci na wartości estetycznej???
U nas sprzedajemy wiele różnych opcji i drewno ma swój ponadczasowy urok. Jak potrafisz zadbać o nie to spokojna twoja głowa, przetrwa razem z Tobą wiele lat. Wiadomo... dobrej jakości drewno to nieco więcej wydanej gotówki, ale zachowasz finalny efekt do pozazdroszczenia i to wcale nie na kilka lat jak to często mówią tylko na dużo dużo dłużej :-)
Pamiętasz, aby twoi rodzice lub dziadkowie mieli problem z drewnianym ogrodzeniem na wsi pod kątem trwalosci??? :-)
odpowiedziano rok temu przez Włodek
2018-12-20 11:47 48%
KonradPOL - Stoi ogrodzenie z siatki. To sie nie nadaje do niczego tylko na śmietnik bo emalia schodzi, nie podoba sie nam ono.

OGROrec - Skłaniam się ku temu co mówisz. Jednak pytam bo dotychczas mieszkaliśmy w bloku wiele lat i moje pojęcie o ogrodzeniach jest zerowe. Bałem się, że surowy klimat zimą i jesienią będzie miał wpływ na ogrodzenie i nie ma to sensu :-) Faktycznie kiedyś wiele osob miało ogrodzenie drewniane i nic sie nie dzialo zlego przez lata :-)
Jakiś konkretny gatunek drewna jest potrzebny do ogrodzenia? Jakaś bejca do malowania?

 
odpowiedziano 9 miesięcy temu przez GrodziskGrodzi
2019-01-02 11:10 64%
Z trwałych gatunków to dąb, modrzew, wiąz. Nieco słabsze są ochla, sosna, osika, świerk jodła. Wśród firm zajmujących się realizacją takich ogrodzeń znajdziesz zwykle modele świerkowe lub sosnowe.
Wynika to z dostępności i ceny, którą trzeba wydać na taką konstrukcję.

Zabezpieczysz całość bejcą i lakierem bezbarwnym. Dlaczego tak? Uzyskasz pełną barwę drewna wraz z ukazaniem struktury słojów. Lakier zapewni pełną ochronę. Istnieje też produkt pod nazwą "lakierobejca", którym zrobisz dwa procesy za jednym pokryciem.
odpowiedziano 9 miesięcy temu przez SIATKArz
2019-01-08 16:22 63%
Ja niedawno wymieniałem siatke na drewno i powiem ci niebo a ziemia !!

Niedawno tzn. jakies 2 lata. Wybierz dobry gatunek drewna, dobrą firmę i jazda ! 

 
odpowiedziano 8 miesięcy temu przez MichuNAVI
2019-01-11 14:30 48%
Kolego powiem tak, rób podmurówkę i bierz drewno jak Ci się podoba. To Ty masz czuć zadowolenie ze swojej posesji w całej okazałości :]
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.